Bursa futbolunun fikir, düşünce, yorum ve arşiv sitesi...
Bursaspor TFF 1. Lig Taraftar Köşesi Kale Arkası Yazarlar Röportajlar Grup Çeynç İletişim  
.
Uğur Çelikkol

» Yazara E-posta
» Yazıcı formatı
» Arkadaşına Gönder

Bursaspor kongresinden akılda kalanlar

Bursaspor kongre üyelerinin sonucu önceden belli diyerek ilgi göstermedikleri Bursaspor'un son kongresi bize gösterdi ki bu kulübü kendi menefaatleri için, reklamı için kullanmak isteyen insanlar her zaman olacak. Kongre geçmiş yıllara göre daha düzenli ve özenliydi. Yazıcı yönetiminin çalışma faaliyetlerini anlatan kuşe kağıda basılı kitap diğer derneklere örnek olacak nitelikteydi.

Kongre gündeme dair konuşma yapmak için söz alan taraftarlarla ve eleştirilerle de ilgi çekiciydi. Kongredeki konuşmalar bize yönetimin halen daha bu takıma emek veren, peşinden koşan taraftarlarla diyalog eksikliğini gösterdi. Konuşmalar bize taraftarın stadyum konusunda Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe'ye kızgın olduğunu ve konunun kapanmadığını hatırlattı. Timsah Arena ve Atatürk stadının durumu bolca vurgulandı salonda. Kongredeki tepkiler Bursaspor Kulübü onursal başkanlığının oldu bittiye getirilemeyecek kadar önemli ve üzerinde iyice düşünülerek tespit edilmesi gereken bir mevki olduğunu gösterdi. Salondaki yürekler "Bizi Avrupa'dan eden hatayı kim yaptıysa çıksın hesap versin" dedi. Her konuşan, yuhalanmadı aksine dakikalarca alkışlandı.

İbrahim Yazıcı sakin uslubuyla yaptığı konuşmasında abartılı vaattlerde bulunmadı . Yazıcı kent dinamiklerinin elini taşın altına koymaları halinde Avrupa Kupaları"nda çeyrek finali hedeflediklerini söyledi. Kulübün mutlaka sabit gelirlerinin olması gerekliliğine vurgu yaptı.

Yazıcı'nın özellikle yeni yapılan stadın bütün kullanım haklarıyla Bursaspor'a devrini isterken kullandığı "figuran olmayı asla kabul edemeyiz" sözleri hem salondan büyük alkış aldı hemde dik duruşun başka bir örneği oldu.

Yeni stadyum inşaatı meselesinden sonra karşımıza yakın zamanda birde Atatürk stadının yıkılması meselesi gelecek . Başkan Altepe'nin "Atatürk stadını yıkıp yerine meydan yapacağız " açıklamasını bir kentli olarak hazmetmiş değiliz. Bursaspor'un Şampiyonlar ligi maçları öncesi hatırı sayılır para harcayarak yenilediği Bursa'nın ilk futbol arenasının neden yıkılacak olduğunu anlayamıyorum? Nüfusu iki milyonu geçen bu şehre ikinci bir tesis gerekmiyor mu? Önümüzdeki haftalarda gündemde bu konu olacak gibi görünüyor.


Uğur ÇELİKKOL
08.06.2012

11.06.2012 11:42:05, Uğur Çelikkol

Bu yazı 3616 kez okunmuştur.

Sitedeki yazılardan yazarların kendisi sorumludur; site yönetimi yazılardan sorumlu tutulamaz.


Yazar arşivi
 
.
 Süper Lig Puan Durumu        
  Takım O G B M P
1 HATAYSPOR 28 15 8 5 53
2 B.B. ERZURUMSPOR 28 13 8 7 47
3 BURSASPOR 27 13 7 7 46
4 ADANA DEMİRSPOR 28 12 9 7 45
5 AKHİSARSPOR 28 12 9 7 45
6 ALTAY 28 11 10 7 43
7 FATİH KARAGÜMRÜK 28 11 10 7 43
8 ÜMRANİYESPOR 28 11 7 10 40

Tam  Liste »

.
Sponsorlar


    Bursaspor için internet üzerinde hazırlanmış ilk internet sitesi "Bursaspor. net" Grup ÇEYNÇ Tarafından Hazırlanmaktadır...
Sitenin alt yapısı ve yazılımı Profornet tarafından sağlanmaktadır.

[Bursaspor.Net, Bursaspor Futbol Kulübünün Resmi Sitesi Değildir]
[© 2005-2019 Bursaspor.Net.Tüm hakları saklıdır]