Bursa futbolunun fikir, düşünce, yorum ve arşiv sitesi...
Bursaspor TFF 1. Lig Taraftar Köşesi Kale Arkası Yazarlar Röportajlar Grup Çeynç İletişim  
.
Levent Gencelli

» Yazara E-posta
» Yazıcı formatı
» Arkadaşına Gönder

Uefa'ya kızmak yeterli mi?
Bursaspor'un ve Gaziantepspor'un Beşiktaş'ın çok büyük eksikleri ve yanlışlarının yanında yandığına ilişkin kamuoyu görüşü ağırlık kazanıyor. UEFA, ödemeleri geciktiren ya da yeterince şeffaf olmayan hesap kitap işlerine acımasız olduğu ortada...

Bursaspor'un kimi eksikleri ya da borçlu olunan futbolcunun kulübünün iflas etmesiyle oluşan havayı ucuz hesap yaparak kendi lehine kullanma isteği başımıza büyük iş açtı.

Spor Mahkemesi'nde hakkımızı arayacağız. Temyizi kazanma olasılığı yüksek ama yaşadıklarımızda özeleştiri yapmanın şimdi tam zamanı değil mi ?

Başkan Yazıcı ve hukukçular, bir hukuk cinayetinden söz ediyorlar. Karar düzeltilirse Başkan Yazıcı ve kurmayları rahat nefes alabileceklerdir. Aksi durumda yıllardır iddia edildiği gibi Bursaspor'da harcamalar ve ödemeler yeteri kadar şeffaf değil " tezi haklılık kazanacaktır.

Bursaspor'u tam yükselme dönemindeyken vrupa'ya meze yapan yanlışların bir yol haritası çıkarılsa fotoğraf daha da netleşecektir. UEFA'ya, Futbol Federasyonu'na kızmak tek başına çözüm değil. Beşiktaş'ın Başkanı Fikret Orman'ın yüzünü kızartacak kadar hatalar yapan eski Beşiktaşlı yöneticiler şimdi Türkiye Futbol Federasyonu yönetiminde. Onların oraya gelmesinde Bursaspor'un dahli yok. Aksine çok açık tavır koyarak yapılması gerekeni yaptık ama UEFA'nın satırı bizim kolumuzu kesti. Acıyor...

Bursaspor'un ve Gaziantepspor'un Beşiktaş'ın çok büyük eksikleri ve yanlışlarının yanında yandığına ilişkin kamuoyu görüşü ağırlık kazanıyor. UEFA, ödemeleri geciktiren ya da yeterince şeffaf olmayan hesap kitap işlerine acımasız olduğu ortada...

Bursaspor'un kimi eksikleri ya da borçlu olunan futbolcunun kulübünün iflas etmesiyle oluşan havayı ucuz hesap yaparak kendi lehine kullanma isteği başımıza büyük iş açtı. Spor Mahkemesi'nde hakkımızı arayacağız. Temyizi kazanma olasılığı yüksek ama yaşadıklarımızda özeleştiri yapmanın şimdi tam zamanı değil mi ?

Başkan Yazıcı ve hukukçular, bir hukuk cinayetinden söz ediyorlar. Karar düzeltilirse Başkan Yazıcı ve kurmayları rahat nefes alabileceklerdir. Aksi durumda yıllardır iddia edildiği gibi Bursaspor'da harcamalar ve ödemeler yeteri kadar şeffaf değil " tezi haklılık kazanacaktır. Şimdi soru sorma ve yanıt isteme günüdür. Bursaspor'un daha sağlam temeller üzerinde yükselmesi adına bu gereklidir. İşte yanıt bekleyen bazı sorular:

Kongre öncesindeki bu gelişme kongreyi farklı kılabilir mi ? Örneğin Bursaspor yönetimi kongreye Msesuma transferiyle ilgili tüm detayları içeren bir kronoloji sunabilecek mi ?

Bu futbolcu nasıl ve ne kadara transfer edildi ?

Ödeme takvimi nasıldı ?

Hangi dönemde ödeme yapılmadı ? Ödemeyle ilgili takip zinciri ne zaman koptu ? Bu zincirin devamıyla ilgili hangi yönetici ya da profesyonel çalışan sorumluydu ?

UEFA'nın suçlamalarına nasıl savunma yapıldı ?

Bursaspor'un arşivi bu soruları yanatlayabilecek belgeler var mı ? Varsa kulübün en önemli organı olan genel kurula bu belgeler sunulabilecek mi ?

Bursaspor sportif başarı olarak önemli gelişmeyi gösterdi. Bu konuda eleştiri getirmek yanlıştır ama yönetimin şeffaflığı ile bilgi ve belge paylaşımındaki ürkeklik ya da kapalı kapılar ardında karar alma alışkanlığını terketme konusunda yine küme düştük.

Bursaspor'un yönetimi aklanacaktır ve sportif başarı ortadayken aklanmalıdır ama şeffaflık adına da çok büyük adım atılmalıdır. Bu adım da önce yönetimden yani Başkan Yazıcı'dan gelmelidir.

UEFA cezasına giden yoldaki tüm bilgi ve belgeler genel kurulda üyelere dağıtılmalı ve bu yolda da güven tazelenmelidir.

Bursaspor camiası bu adımların atılmasını Avrupa kupalarına katılmayı istediğinden daha fazla istemelidir. Gün bugündür.


01.06.2012 14:32:09, Levent Gencelli

Bu yazı 2958 kez okunmuştur.

Sitedeki yazılardan yazarların kendisi sorumludur; site yönetimi yazılardan sorumlu tutulamaz.


Yazar arşivi
 
.
 Süper Lig Puan Durumu        
  Takım O G B M P
1 HATAYSPOR 28 15 8 5 53
2 B.B. ERZURUMSPOR 28 13 8 7 47
3 BURSASPOR 27 13 7 7 46
4 ADANA DEMİRSPOR 28 12 9 7 45
5 AKHİSARSPOR 28 12 9 7 45
6 ALTAY 28 11 10 7 43
7 FATİH KARAGÜMRÜK 28 11 10 7 43
8 ÜMRANİYESPOR 28 11 7 10 40

Tam  Liste »

.
Sponsorlar


    Bursaspor için internet üzerinde hazırlanmış ilk internet sitesi "Bursaspor. net" Grup ÇEYNÇ Tarafından Hazırlanmaktadır...
Sitenin alt yapısı ve yazılımı Profornet tarafından sağlanmaktadır.

[Bursaspor.Net, Bursaspor Futbol Kulübünün Resmi Sitesi Değildir]
[© 2005-2019 Bursaspor.Net.Tüm hakları saklıdır]