Bursa futbolunun fikir, düşünce, yorum ve arşiv sitesi...
Bursaspor TFF 1. Lig Taraftar Köşesi Kale Arkası Yazarlar Röportajlar Grup Çeynç İletişim  
.
Alpaslan Keser

» Yazara E-posta
» Yazıcı formatı
» Arkadaşına Gönder

Önümüzdeki maça bakmayalım
"Önümüdeki maça bakacaz, lig uzun maraton" martavalının tam başındayız bu hafta. Şunu peşinen söyleyelim Bursaspor taraftarı önümüzdeki maçlara bakmak istemiyor artık.

Hayatımız bitip tükenmeyen ve bir türlü günü gelmeyen randevulaşmalarla dolu. "Önümüzdeki hafta rejime başlıyorum", "şu paketi de bitireyim sigarayı bırakıyorum", "şu çocuklar bir büyüsün hobi edineceğim kendime". Daha süreer sürer. Planları ertelememenin gerektiği artık bilinen bir gerçek. Dün geçmişte kaldı, yarın bir sır, bugün ise bir hediye.
Peki biz Bursaspor'dan ne istiyoruz? Başarı. Ne zaman ? Şimdi ! ! !
Trilyonların telaffuz edildiği futbol endüstrisinde mental koçluğun yerinde sayması enteresandır. Yok hayır Türkiye'de mental koçluk iyi durumda diyen varsa çıkardıkları işin kalitesini tartışmaya hazırım.

Buradan Bursaspor.net ailesine bir önerim var. Bursaspor'da "önümüzdeki maça bakacaz" şeklinde beyanat veren ilk futbolcuya internet sitesinde 2008-2009 sezonu ÖMBİF (önündeki maça bakan ilk futbolcu) ünvanı ile bir şeref kürsüsü verilsin. Başarıyı hep önündeki maça bıraktığı için baharı bekleyen kumrular gibi şarkısını bize söyleten futbolcu istemiyoruz. Belki bu şekilde üzerlerine atalet rüzgarı estiren bu klişeden hem futbolcular hem de biz kurtuluruz.

Aybaba & Örnek

Adnan Örnek'in Bursaspor.net ekibiyle yapmış olduğu söyleşide "Bursaspor'da benim de görev almam yakındır" şeklindeki söylemleri yeni sezon arafesinde son derece zamansızdır. Sebebini kimsenin tam olarak açıklayamadığı bir Aybaba fobisi bir kısım çevrelerde hakimken bu tarz açıklamalar yangına körükle gitmekten başka bir işe yaramaz.

Aybaba'nın takıma faydası olmadığını söyleyenler olabilir fakat aynı şeyler Adnan Örnek için de geçerlidir. Kendisi futbolculuğunda son derece sevilen ve saygı duyulan bir oyuncu olmakla birlikte teknik ekip içindeki görevlerinde bitmek bilmeyen yurtdışı futbolcu arayışlarından bir sonuç alamamıştır. Neticede Aybaba ne kadar yarar sağladıysa, Örnek de o kadar yarar sağlamıştır.

Adnan Örnek umarım bir gün sezon ortasında değil, transfer çalışmaları ile birlikte sezon başında Bursaspor'un dümenine geçer. Almış olduğu teknik eğitimleri başka takımlarda da pratiğe dönüştürerek Bursaspor'daki sırasının gelmesini aktif olarak geçirmesi hem kendisi hem de Bursaspor için daha faydalı olacaktır.

20.08.2008 11:29:39, Alpaslan Keser

Bu yazı 5530 kez okunmuştur.

Sitedeki yazılardan yazarların kendisi sorumludur; site yönetimi yazılardan sorumlu tutulamaz.


Yazar arşivi
 
.
 Süper Lig Puan Durumu        
  Takım O G B M P
1 HATAYSPOR 28 15 8 5 53
2 B.B. ERZURUMSPOR 28 13 8 7 47
3 BURSASPOR 27 13 7 7 46
4 ADANA DEMİRSPOR 28 12 9 7 45
5 AKHİSARSPOR 28 12 9 7 45
6 ALTAY 28 11 10 7 43
7 FATİH KARAGÜMRÜK 28 11 10 7 43
8 ÜMRANİYESPOR 28 11 7 10 40

Tam  Liste »

.
Sponsorlar


    Bursaspor için internet üzerinde hazırlanmış ilk internet sitesi "Bursaspor. net" Grup ÇEYNÇ Tarafından Hazırlanmaktadır...
Sitenin alt yapısı ve yazılımı Profornet tarafından sağlanmaktadır.

[Bursaspor.Net, Bursaspor Futbol Kulübünün Resmi Sitesi Değildir]
[© 2005-2019 Bursaspor.Net.Tüm hakları saklıdır]