Bursa futbolunun fikir, düşünce, yorum ve arşiv sitesi...
Bursaspor TFF 1. Lig Taraftar Köşesi Kale Arkası Yazarlar Röportajlar Grup Çeynç İletişim  
.
Levent Gencelli

» Yazara E-posta
» Yazıcı formatı
» Arkadaşına Gönder

Başkan Ali Ay Neden Korkuyor?
YOLSUZLUK İDDİALARIYLA İLGİLİ SUÇ DUYURUSUNDA BULUNAMIYOR

BAŞKAN ALİ AY NEDEN KORKUYOR ?

Levent GENCELLİ

Bursaspor Başkanı Ay son açıklamasında öze dönemezlerse mali yükün altından kalkmanın zor olacağını kulübün 60-70 milyon gelirinin, büyük bölümü futbolcu maliyeti olmak üzere 100 milyon lira giderinin olduğunu yinelemiş ve Bursa Hakimiyet'ten Süha Gürsoy'a "Bu rakamlar böyle olduğu sürece kesinlikle batarız" demiş!

Öze dönmek önemli ve desteklenmesi gereken tavır ama Başkan Ay'ın tarihe geçmesi için yetmez. Başkan henüz yol yakınden çok daha büyük cesaretle yeni adımlar atmalı ve çıtayı olması gereken yere koymalı.

Başkan Ali Ay'ın aday olduğu dönemdeki "ruh hali"nin değişmeye başladığı görülüyor. Yani Almanya'da okumuş, kimya mühendisliğinin somut gerçekleri üzerinden iş dünyasını kurgulamış yanına da Bursaspor sevgisini koyup o özgüvenle aday olmuş biri hızla Bursa'nın labirentlerinin içine itilince adaylık öncesi rotasından sapmaya yönelik sinyaller veriyor.O labirentlerin köşebaşlarında yol gösteriyormuş gibi yapıp Bursaspor'dan elde ettikleri rantı koruma senaryoları yazanlar vardır. Bursa'nın yapısı böyledir. Asıl yıkılması gereken yapı budur.

Yanılmak istiyorum ama görünen köy klavuz istemiyor. Ali Ay, Bursa'nın ve Bursaspor'un bu hale gelmesindeki büyük(!) oyuncuların zokasını yutmak üzere…

Başkan "Bursaspor'un sorunlarına bürokratik siyaset çözüm bulur" tezini savunanların oyununa geliyor. Bursa-Ankara hattında Bursaspor üzerinden siyasi rant peşindekilerin "mavi boncuk" dağıtma girişimlerinde deyim yerindeyse alet oluyor.
Bursaspor Başkanı "nezaket ziyaretleri" kapsamındaki görüşmeleri yapacaktır ancak Bursa, o görüşmelerin içine nasıl saatli bomba yerleştirildiğini yaşamış bir kenttir.

Başkan Ali Ay,bu tür ziyaretlerin Bursaspor'a değil, Bursaspor'u kullanarak kendi rantlarını bürokratik siyasetin eteklerine yapışarak geliştirenlerin ekmeğine yağ süreceğini görmeli.

Bursaspor'u rantiyenin değirmenine su taşıyan çarkların dişlisi olmak kurtarmaz. Aksine bataklığı büyütür. Başkan Ay'ı bu ziyaretlerde ölümü gösterip sıtmaya razı etmeye başlamışlardır. Bursaspor'un kurtuluş reçetesi ahbap-çavuş ilişkilerle kotarılan rantların üzerindeki fildişi kulelerde oturanların oyununa gelmemekle yazılır.
Kimler Bursaspor üzerinden cebini doldurmuş bilmeliyiz. Kulüp müdüründen çaycısına, danışmanından Bursaspor medyasında çalışan gazetecilerine, teknik direktöründen menejerlere kadar herkesin ve her yapının Bursaspor'dan aldıkları kuruşuna kadar açıklanmalıdır. Şeffaflık budur.

Ali Ay, içine itildiği labirentlerin Bursa'nın hangi dehlizlerine uzandığını, hangi mahvillerde timsah gözyaşı dökenlerin olduğunu görebildiği ölçüde "Bursaspor Başkanı" olarak tarihe geçecek adımları korkmadan atabilecektir.
Umutlu olmak istiyorum ama Başkan Ay'ın Atatürk Stadı'nın yıkılması ve Atatürk'ün adının silinmesi operasyonuna sessiz kalması beni endişelendiriyor.
Başkan, konuşuyor eylem yapamıyor. Galiba borçtan çok yolsuzluk dosyalarının içinden çıkacak ilişkilerden korkuyor.
Başkan Ali Ay'a İsmet İnönü'nün "Bir memlekette,namuslu insanlar da en az namussuzlar kadar cesur olmalıdır" öğüdünü anımsatıp yazıyı bitirelim.

26.02.2016 18:41:14, Levent Gencelli

Bu yazı 5064 kez okunmuştur.

Sitedeki yazılardan yazarların kendisi sorumludur; site yönetimi yazılardan sorumlu tutulamaz.


Yazar arşivi
 
 12. Haftanın Maçı
Tarih: 24.11.2019
Stad: BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE STADYUMU
.
 Süper Lig Puan Durumu        
  Takım O G B M P
1 HATAYSPOR 11 6 3 2 21
2 FATİH KARAGÜMRÜK 11 5 4 2 19
3 ÜMRANİYESPOR 11 5 3 3 18
4 BALIKESİRSPOR 11 5 3 3 18
5 AKHİSARSPOR 11 5 3 3 18
6 B.B. ERZURUMSPOR 11 5 3 3 18
7 KEÇİÖRENGÜCÜ 11 4 6 1 18
8 BURSASPOR 10 5 2 3 17

Tam  Liste »

.
Sponsorlar


    Bursaspor için internet üzerinde hazırlanmış ilk internet sitesi "Bursaspor. net" Grup ÇEYNÇ Tarafından Hazırlanmaktadır...
Sitenin alt yapısı ve yazılımı Profornet tarafından sağlanmaktadır.

[Bursaspor.Net, Bursaspor Futbol Kulübünün Resmi Sitesi Değildir]
[© 2005-2019 Bursaspor.Net.Tüm hakları saklıdır]