Bursa futbolunun fikir, düşünce, yorum ve arşiv sitesi...
Bursaspor TFF 1. Lig Taraftar Köşesi Kale Arkası Yazarlar Röportajlar Grup Çeynç İletişim  
.
Levent Gencelli

» Yazara E-posta
» Yazıcı formatı
» Arkadaşına Gönder

Avrupa ve Bursaspor

Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS) Sivasspor ve Eskişehirspor'un şike cezalarını onayınca Bursaspor'a resmen Avrupa yolu açıldı. İlk maçımız 17 Temmuz 2014'te…
Timsah Başkan Recep Bölükbaşı'nın çok gerçekçi olarak "biz hak etmedik" dediği Avrupa'da mücadele edecek. Şenol Güneş ilk sınavını da Avrupa'da verecek. Avrupa, Bursaspor'un içinde bulunduğu açmazlara merhem olur mu ?
Avrupa şalının Bursa ve Bursaspor gerçeklerinin üzerini örtmesi için büyük çaba harcanacaktır. Bursaspor, Körüstan yönetimi, Körüstan'ın danışmanlarının yanlışlarının faturasıyla belini doğrultamazken Recep Bölükbaşı'nın "Ben göreve 1 yıl için geldim. Olağan kongrede görev almayacağım" şeklindeki açıklamaları da Bursa ve Bursaspor üzerindeki vesayetin dışa vurumudur.
Bursa ve Bursaspor'da saydam yönetim anlayışı olmadığı, kent egemenlerinin dümen suyunda sörf yapan medyanın sadece kendi ayağına basıldığında sesini çıkartması yüzünden Bursaspor'da nelerin olduğunu net olarak bilinemiyor. Bursaspor Divan Kurulu da, Divan Başkanlık Kurulu'na belediye yönetimiyle Çağlar grubu arasındaki ilişkilerde denge rolü biçilmesi nedeniyle işlevsiz kılındı.
Divan kurulu üyesiyim, daha önceki toplantılarda bugünkü aciz durumla ilgili uyarılarımı yapmıştım. Defalarca Bursaspor Divan Kurulu'nun özgürleştirilmesini, kimseden korkmaması gerektiğini vurgulamıştım. Atatürk Stadı üzerindeki oyunlara dikkat çekmiştim.
Bursaspor'un kentteki çıkar savaşında kullanıldığını örnekleriyle sıralamıştım. Kişisel olarak rahatım ama Bursa ve Bursaspor açısından çok ciddi endişelerim var.
Recep Bölükbaşı,kongre sürecinde eski başkan İbrahim Yazıcı'nın politikalarını uygulayacağını söyleyerek sempati kazandı. AKP'li Büyükşehir Belediyesi'yle de iş yapan müteahhit Bölükbaşı'na Başkan Recep Altepe de destek verince kongre süreci Bölükbaşı açısından sorunsuz aşıldı.
Merhum İbrahim Yazıcı, Atatürk Stadı'nın yıkılmasına karşı çıkıyordu. Bunun için yargılandı. Kent egemenlerinin Bursaspor'u kendi çıkarları için kullanmalarına izin vermiyordu. Bursaspor adına büyük kavgalara giriyordu.
İbrahim Yazıcı'nın Celal Sönmez ve Cavit Çağlar ve Recep Altepe ile tartışmalarının canlı tanıkları arasında Başkan Recep Bölükbaşı da vardı. O dönemde yaşananların temelinde ne yattığını en iyi Bölükbaşı'nın bilmesi gerekir ama şimdilerde Bölükbaşı, Atatürk Stadı,Atatürk Spor Salonu, Atatürk Yüzme Havuzu ve Atatürk Lisesi'nin yıkılmasıyla ilgili o bilinen koronun şarkılarına sessiz kalarak eşlik ediyor ve bence Yazıcı'nın kemiklerini sızlatıyor.
İşadamı,turizmci,müteahhit, siyasetçi İbrahim Yazıcı'nın o sıfatlarından Bursaspor Başkanı olarak arınıyor ve Bursaspor adına ne yapılması gerekiyorsa onu yapıyordu. Ağabeyi Hayri Yazıcı'nın Cavit Çağlar lehine kimi söylemlerine nasıl karşı çıktığını eşi ve çocuklarıyla birlikte en iyi Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı ve o dönemin yöneticileri de biliyordu. Yazıcı, sapla samanı ayırıyor ve Bursaspor Başkanı olarak davranıyordu. Şampiyonluk bu felsefeyle gelmişti. Böyle davrandığı için tarih yazmıştı tarih de Yazıcı'yı…
Bursaspor yeniden Avrupa kantarında. Bu kantarda sadece skorlar tartılmaz. Kulüpler yönetim anlayışlarıyla da kantara çıkarlar ki bence bu skordan çok daha önemlidir. Başkan Bölükbaşı'nın şimdi bu sınavdadır. Bölükbaşı başarılı olmak istiyorsa kararlı olmalı ve şunları yapmalıdır:
Bursaspor'daki tüm hesapları kör kuruşa kadar denetlettirip kamuoyuna açıklamalıdır.
Körüstan yönetiminin bıraktığı yükün ne olduğunu kanıtlarıyla ortaya çıkarmalı kongrede oldu bittiye getirilen aklamayı da dikkate almaksızın gerekirse Cumhuriyet Savcılığı'na sorumlularla ilgili suç duyurusunda bulunmalıdır.
Müteahhit Recep Bölükbaşı olduğunu unutup Bursaspor Başkanı sıfatıyla Atatürk Stadı'yla çevredeki spor tesislerinin yıktırılamayacağını söylemelidir.
Arkasında dünyanın en önemli taraftarı arasında gösterilen taraftar gücü vardır ve korkmamalıdır. Bunları yapamazsa 1 yılın dolmasını beklemeden hemen istifa etmelidir. Uzun lafın kısası budur.

11.07.2014 11:55:32, Levent Gencelli

Bu yazı 5955 kez okunmuştur.

Sitedeki yazılardan yazarların kendisi sorumludur; site yönetimi yazılardan sorumlu tutulamaz.


Yazar arşivi
 
.
 Süper Lig Puan Durumu        
  Takım O G B M P
1 HATAYSPOR 28 15 8 5 53
2 B.B. ERZURUMSPOR 28 13 8 7 47
3 BURSASPOR 27 13 7 7 46
4 ADANA DEMİRSPOR 28 12 9 7 45
5 AKHİSARSPOR 28 12 9 7 45
6 ALTAY 28 11 10 7 43
7 FATİH KARAGÜMRÜK 28 11 10 7 43
8 ÜMRANİYESPOR 28 11 7 10 40

Tam  Liste »

.
Sponsorlar


    Bursaspor için internet üzerinde hazırlanmış ilk internet sitesi "Bursaspor. net" Grup ÇEYNÇ Tarafından Hazırlanmaktadır...
Sitenin alt yapısı ve yazılımı Profornet tarafından sağlanmaktadır.

[Bursaspor.Net, Bursaspor Futbol Kulübünün Resmi Sitesi Değildir]
[© 2005-2019 Bursaspor.Net.Tüm hakları saklıdır]