Bursa futbolunun fikir, düşünce, yorum ve arşiv sitesi...
Bursaspor TFF 1. Lig Taraftar Köşesi Kale Arkası Yazarlar Röportajlar Grup Çeynç İletişim  
.
Levent Gencelli

» Yazara E-posta
» Yazıcı formatı
» Arkadaşına Gönder

Erkan Körüstan’a Mektup (1)


Sevgili Başkan Erkan Körüstan…
Merhum İbrahim Yazıcı’nın ardından “Şampiyon Başkan”a Bursa’yı anlatan mektuplar yazmış ve o mektuplarımdan birinde sana da mektup yazacağımızı açıklamıştım.
Uzunca süre bekledim. İşlere hakim olman gerekiyordu. İzledim… Ha bu arada yineleyeyim. Kongreye katılmadım ama gelseydim sana oy verecektim. Bursasporluluğun konusunda daha önceki sınavları geçmiştin. Şimdi yeni bir sınav dönemindesin. Unutmamalısın.
Sevgili Erkan, saydamlıkla ilgili attığın adımları önemsiyorum. Son 2 yılı mercek altına aldığını söylüyorsun. Nasıl bir sonuç çıkacak ve sen bu sonucun hangi bölümlerini açıklayabileceksin merakla bekliyorum. Söz verdiğin gibi her kuruşla ilgili açıklamayı umarım sansürsüz, saklamadan, muhasebe oyunları içinde eritmeden yapabilirsin.
Kulübün tümüyle ilgili araştırma yaptırıyorsundur umarım. Televizyonundan her türlü alımına kadar. Kimin ne kadar aldığına, kimlere ipotek karşılığı ödeme yapıldığına, futbolcu transferlerindeki komisyonlar ve de hangi futbolcuların kimlerle özel sözleşme yaptığı ve bu sözleşmelerin metinlerine kadar herhalde bilgimiz olacaktır. “Bursaspor'un kasada parası var, borcu yok deniyordu. Epey borcu var. Bu sezon sonu itibariyle 25 milyon TL açığı var. Uzman hukukçularımız tüm hukuki süreç ve işlemleri inceleyecek. Kurallar çerçevesinde sonuçlar yine camiamızla paylaşılacaktır” diyorsun. Değil 25 milyon Bursaspor’un 25 kuruşu bile önemlidir unutma…
Seninle birlikte işbaşı yapanların Genel Direktör Ayhan Barışıcı da dahil ne kadar maaş aldıklarını sözleşme metinleriyle birlikte açıklamalısın. Bu arada Ayhan Barışıcı tercihinin yanlış olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Kongre öncesinde her türlü kulisin içine giren Ayhan Barışıcı’nın “Genel Direktör” ünvanıyla işbaşı yaptırılması olmamalıydı. Bursaspor Başkanı olarak tercihine-saydamlıkla ilgili verdiğin sözlerini tuttuğun sürece-saygı duyuyorum. Ayhan’ı keşke yönetim kurulu üyesi yapsaydın. Kongre kazanmanda rolü olan birinin profesyonel yapı içinde yeralması bir yönetim zafiyetidir. Kusura bakma ama kendi kalene gol attın.
Erkan, Bursaspor gibi çok önemli bir yapıtaşında yöneticilik yapmak kolay değildir. Kabadayılığı kaldırmaz. Kaldırmamalı da. Gazetelerden okudum yurtdışı kampında kimi yöneticilerin Teknik Direktör Hikmet Kahraman’la girdikleri diyalog hoş olmamış. Bu diyalog doğruysa önünde 2 seçenek var. Ya Hikmet Kahraman’ı göndereceksin ya da yönetici arkadaşlarını…
Unutma Bursaspor’a başkan olmak kolay değildir ve kimseden korkmamayı gerektirir.
Şampiyon Başkan İbrahim Yazıcı’nın en önemli özelliği Bursaspor Başkanı olarak kimseden korkmamasıydı. Sana da bu yakışır. Korku dağları beklediğinde işler sarpa sarar…
Nicedir bekliyorum… Atatürk Stadı ve yeni stadla ilgili söylemlerini… Korkuyor ve çekiniyorsan kulübün arşivlerini aç. Çok büyük maliyeti olan Bursaspor TV’nin kayıtlarını incele İbrahim Yazıcı’nın bu konularla ilgili söylediklerini gör ve kimseden özellikle de iktidarın yerel uzantılarından korkmadan “Atatürk Stadı’nı yıkamazsınız… Benim de orada anılarım var… Yeni stadla ilgili bilinmeyenleri bize yani Bursaspor Yönetim Kurulu’na anlatmalısın. Biz de bunları taraftarla paylaşacağız” açıklamasını yap!..
Unutma dik duran Bursaspor Başkanı kentin en güçlü kişisidir. Şampiyon Başkan bunu yapmayı başarmıştı.
Sevgili Erkan, “çifte üyelik”le ilgili alınan genel kurul kararının Bursa gibi bir kentte tümüyle uygulanmasının zor ama her koşulda gereğinin yapılmasını savunuyorum. Bursaspor üyeliği önemlidir, ayrıcalıklıdır, onurdur. Kişisel tercihlere saygı gösterilmelidir ama Bursaspor kurulduktan sonra bir başka kulübe üye olmak ve bu üyeliği haklı gösterecek tüzük değişikliğini daha önce yaptırmak yanlıştı. Bursasporlu olmak önemlidir. Siyasi partilerde bile çifte üyelik afedilmiyor. Yani hem iktidarı hem muhalefeti idare edeyim anlayışına Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı Anayasa’ya dayanarak, “Olmaz” diyor.
Sevgili Erkan, anladığım kadarıyla sen de bu konuda fena halde köşeye sıkışmışsın dilim elvermiyor ama galiba korkmaya da başlamışsın! Divan Kurulu toplantısında yaptığın konuşmanın tümünü kulübün resmi sitesi de dahil bulamadım. Sitede o konuyla ilgili "Çift üyelikle ilgili bir konu var. Son Genel Kurul’da toplanan imzalarla gündeme alınan tüzük maddesi değişikliği, oy birliğiyle geçti, Bu konu hakkında Yönetim Kurulumuz hukuken yapılması gereken bilgilendirmeyi Genel Kurul üyelerine yaptı. Fakat bu bilgilendirme üzerine kulübümüze, kurucu üyemiz Cemal Dik tarafından kaleme alınan istifa dilekçesi ulaştı. Kurucu üyemizin istifasını Yönetim Kurulu olarak kabul etmedik”dediğin yazıyor. Bu arada gazeteler konuyla ilgili yeni düzenleme yapılmasını, yöneticilik yapanlardan söz ederek yeni tüzükte bunu düzenleyeceğinizi ve çözüm getireceğinizi söylediğini yazdılar.
Cemal Abi’nin istifasına ben de üzüldüm ama hukukçu olarak gereğini yerine getirmiş. Genel kurulda alınan karar bunu gerektiriyordu. Bu seni de bağlayan bir karardır!.. Elinde kulübün tüm kayıtları var. Her türlü yazışmayı da yapabilirsin. Yaz Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Trabzonspor ve diğer kulüplere üye listelerini iste. Bizim listemizle karşılaştır. Bursaspor’la birlikte başka kulüplere üye olan ünlü ünsüz, zengin fakir, etkili etkisiz, yetkili yetkisiz her ismi açıkla. Taraftar bilsin. Tarihe not düş. Bursaspor kamuoyunun tartışmasına olanak tanı.
Ortaya çıkacak liste seni korkutmasın. Belki en yakınındakiler ya da Hayri Yazıcı’ya destek veriyormuş gibi yapıp en yakın adamlarıyla seni destekleyen eski başkanlar, çok çok ünlü işadamlarımız bakmışsın başka kulüplerin üyesidirler. Neden çekiniyorsun. Genel kurul sana bir talimat verdi.
Korkma Erkan Başkan… Şampiyon bir kulübün başkanısın bunu unutma. Şampiyonlar korkmazlar, korkmadıkları sürece şampiyon olurlar.
Unutmadan haykırayım. Sevgili Erkan, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile çok yakın ilişkisi olan kimileri “hemşehricilik” oynuyorlar. Bu tehlikeli bir oyundur. Bursaspor Başkanı ya da yöneticisinin tek hemşehrisi vardır. O da “Bursasporluyum” diyen herkestir. Gerisi yanlıştır. Daha iyi anlaman için istersen Bursa’nın ünlüsü Faruk Çelik’in bu konuda yaptığı ve herkesin eleştirdiği yanlışları araştırmanı öneririm.
Sağlıcakla kal!

29.07.2013 11:36:38, Levent Gencelli

Bu yazı 5219 kez okunmuştur.

Sitedeki yazılardan yazarların kendisi sorumludur; site yönetimi yazılardan sorumlu tutulamaz.


Yazar arşivi
 
.
 Süper Lig Puan Durumu        
  Takım O G B M P
1 HATAYSPOR 28 15 8 5 53
2 B.B. ERZURUMSPOR 28 13 8 7 47
3 BURSASPOR 27 13 7 7 46
4 ADANA DEMİRSPOR 28 12 9 7 45
5 AKHİSARSPOR 28 12 9 7 45
6 ALTAY 28 11 10 7 43
7 FATİH KARAGÜMRÜK 28 11 10 7 43
8 ÜMRANİYESPOR 28 11 7 10 40

Tam  Liste »

.
Sponsorlar


    Bursaspor için internet üzerinde hazırlanmış ilk internet sitesi "Bursaspor. net" Grup ÇEYNÇ Tarafından Hazırlanmaktadır...
Sitenin alt yapısı ve yazılımı Profornet tarafından sağlanmaktadır.

[Bursaspor.Net, Bursaspor Futbol Kulübünün Resmi Sitesi Değildir]
[© 2005-2019 Bursaspor.Net.Tüm hakları saklıdır]