Bursa futbolunun fikir, düşünce, yorum ve arşiv sitesi...
Bursaspor TFF 1. Lig Taraftar Köşesi Kale Arkası Yazarlar Röportajlar Grup Çeynç İletişim  
.Süper Ligte sel ve yağmur paniği

SÜPER LİGTE SEL ve YAĞMUR PANİĞİ
Turkcell Süper Lig'de hafta sonu deplasmanda İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile karşılaşacak olan Trabzonspor, İstanbul'da yaşanan sel felaketi nedeniyle maçın ertelenmesi ya da sahanın değiştirilmesi konusunda Türkiye Futbol Federasyonu'na başvuruda bulundu.

Bordo-mavili kulüpten yapılan açıklamada, İstanbul'da yaşanan ve tüm ülkeyi yasa boğan sel felaketinin ardından, hafta sonu bu kentte oynanacak karşılaşmaya yönelik endişelerin yoğunluk kazandığı belirtildi.

Özellikle İstanbul'da yaşayan taraftarların bu yöndeki endişelerini kulübe aktardığı ifade edilen açıklamada, ''Bu şehirde yaşayan taraftarlarımız, kulübümüze çeşitli iletişim araçlarıyla ulaşarak, maçın oynanacağı Atatürk Olimpiyat Stadı'nın afetin yaşandığı bölgeye yakın olması ve ulaşım yollarının uğradığı tahribat nedeniyle sorunlar yaşanacağı yönündeki görüşlerini iletmektedirler'' ifadesine yer verildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan verilere göre, yağış yoğunluğunun hafta sonunda da devam edeceği belirtilerek, konuyla ilgili olarak şunlar kaydedildi:

''Kulübümüz, TFF nezdinde müsabakanın ertelenmesi ya da sahanın değiştirilmesi de dahil gerekli girişimlerde bulunmuştur. Bu yönde taraftarlarımızın hassasiyetlerini ve yaşanması muhtemel sorunlarla ilgili endişelerini paylaşıyor, gerek TFF gerekse de kent yönetiminden aynı duyarlılığı göstermelerini bekliyoruz.''

GALATASARAY-BEŞİKTAŞ MAÇINDA YAGMURLUK
Galatasaray Yönetimi, Cumartesi günü oynanacak maçı eski açık trübününden takip edecek olan Beşiktaş taraftarına tribünün üstü kapatılamadığı için yağmurluk dağıtacak.

Galatasaray Kulübü, Beşiktaş ile Ali Sami Yen Stadı'nda yapılacak derbi maçı üstü açık tribünden izleyecek konuk taraftarlara, olumsuz hava koşullarını göz önüne alarak yağmurluk dağıtacak.

Galatasaray Kulübü'nden yapılan açıklamada, Turkcell Süper Lig'de 12 Eylül Cuma günü oynanacak karşılaşmada Beşiktaşlı taraftarların, her zaman olduğu gibi eski açık tribünde konuk edilecekleri hatırlatılarak, ''Tribünün üstünü kapatma çalışmaları kulübümüz tarafından sürdürülmektedir. Tüm gayretlere rağmen Galatasaray-Beşiktaş karşılaşmasına, eski açık misafir tribün kısmının kapatılması çalışmaları sonlandırılamamıştır. Bu maçı misafir tribününde takip edecek Beşiktaşlı dostlarımıza, hem bu maçın hatırası olarak, hem de olumsuz hava koşullarından etkilenmemelerini sağlamak amacıyla, tribün girişi sırasında kapüşonlu yağmurluk dağıtımı yapılacaktır'' denildi.
Açıklamada, ''Umuyoruz ki Galatasaray ile Beşiktaş arasında Ali Sami Yen Stadı'nda oynanacak bu karşılaşma, iki kulübün süregelen dostluklarının pekiştiği bir futbol karşılaşması olarak tarihteki yerini alacaktır'' ifadesi de yer aldı.

BURSA SELE HAZIR
Vali Şahabettin Harput, Marmara bölgesini etkisi altına alan yağışlı havanın meydana getirdiği sel felaketiyle ilgili Bursa`da gerekli tedbirlerin alındığı söyledi.

Vali Şahabettin Harput yaptığı açıklamada, İstanbul ve Trakya bölgesinde meydana gelen sel felaketinin gerek mal, gerek can kaybı olarak bütün Türk milletini derinden yaraladığını ifade etti. Vali Harput, "Böyle bir acının böyle bir felaketin Bursamız`da da yaşanmaması için Valilik olarak bugün Afet Koordinasyon Kurulu`nu toplayarak yapılacakları ele aldık.

Bursamız`da öncelikle sel afetine maruz kalabilecek olan bölgelerin tespiti ile bu bölgedeki vatandaşlarımızın öncelikle uyarılmaları kararlaştırıldı. Büyükşehir Belediyemiz ve muhtarlıklarımız marifetiyle bölgede yaşayan vatandaşlar muhtemel bir afete karşı nasıl davranmaları gerektiği konusunda bilgilendirilecek. Dere yataklarında bulunan yerleşim yerlerindeki vatandaşlarımız da uyarılarak hazırlık olmaları yönünde bilinçlendirilecek.

Bunun dışında da olası bir sel afetine karşı ilk yardım, kurtarma ve diğer hizmetler için ilgili kurumların bütün izinleri kaldırılmış, bu maksatla kullanılacak araç ve gereçler tam tekmil vaziyette kullanıma hazır hale getirilmiştir. Muhtemel bir sıkıntıyı vatandaşlarımızın en az zararla atlatabilmeleri için gerekli tüm önlemler alınmış ve hazırlıklar gözden geçirilmiştir. Ümidimiz, temennimiz ve duamız böyle bir afetin yaşanmamasıdır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken bir husus da özellikle gerek vatandaşlarımızın bu şekilde dere yataklarına değişik mülahazalarla hiçbir şekilde konut dahil iskan yapmamaları ve yerel yönetimlerin de buralara yapılan bu tür yapıları sıkı bir şekilde denetlemek sureti izin vermemeleridir. Bu konuda da vatandaşlarımızın duyarlı olmaları büyük önem taşımaktadır" dedi.

Trakya'yı esir alan felaket İstanbul'u da vurdu. Can ve mal kayıplarının yaşandığı şiddetli yağmurun hafta sonuna kadar süreceği ve Bursa'da da etkili olacağı belirtilip, vatandaşlar tedbirli olma konusunda uyarıldı.

Marmara Bölgesi, 17 Ağustos 1999'daki depremden sonra şimdi de yağmur ve sel felaketi yaşıyor. Trakya'da etkili olan şiddetli yağmur dün de megakent İstanbul'u vurdu. Can ve mal kayıplarının yaşandığı, yaşamı da tam anlamıyla felç eden şiddetli yağmurun hafta sonuna kadar Marmara Bölgesi'nde etkili olacağı belirtildi. Bursa Valiliği de, şiddetli yağışın Bursa'da da etkili olacağı vatandaşları sel ve su baskınlarına karşı dikkatli olmaları yönünde uyardı.

Bursa Valiliği, Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden aldığı bilgiye göre sağanak yağmurun Trakya ve İstanbul'un ardından Bursa ile çevresinde de etkili olacağından dolayı vatanadaşları dikkatli olmaları yönünde uyardı. Hafta sonuna kadar etkili olması beklenen yağışların sel ve su baskınına yol açabileceğinden dolayı vatandaşların tedbirli davranmaları ve mecbur kalmadıkça dışarı çıkmamaları gerektiği belirtildi.

BUSKİ VE İTFAİYE İŞBAŞINDA
Marmara Bölgesi'ni etkisi altına alan yağış ve beraberinde getirdiği sel baskınları Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce dün yapılan yağışların hafta sonuna kadar etkili olacağı yönündeki uyarısı üzerine Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı tüm birimler alarma geçti. Özellikle BUSKİ ve İtfaiye Daire Başkanlığı'na bağlı tüm ekipler, alarma geçti. Şiddetli yağmur ve su baskınları tehlikesine BUSKİ ve itfaiyede nöbetçi ekip sayısı artırıldı. Yetkililer, vatandaşların sel baskınları ile ilgili 110 ve 185 nolu telefona ihbarda bulunabileceğini bildirdi.

İŞ MAKİNELERİ HAZIR
Osmangazi Belediyesi de şiddetli yağmur ve su baskınları tehlikesine tedbir alarak ilgili ekipleri alarma geçirdi.

İstanbul ve Trakya'da hayatı felç eden kötü hava koşullarının Marmara Bölgesi’ndeki diğer kentlerde de etkili olacağının bildirilmesi, Osmangazi'de de hazırlıkları yoğunlaştırdı. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, şantiye birimlerindeki kepçe, grayder, çekici, yükleyici, vinç ve 10 kamyon, bu araçlarda görev yapacak yüze yakın personel ile belediyenin arama-kurtarma ekiplerine 'hazır durumda bekleyin' talimatı verdi. Hazırlıklarla ilgili bilgi veren Başkan Mustafa Dündar, bir gün önce yağan yağmurdan etkilenen bölgelerdeki çalışmaların sürdüğünü söyledi. İstanbul ve Trakya'da 20'den fazla insanın yaşamını yitirmesine, trilyonlarca liralık maddi hasara yol açan afetin Bursa'da da benzer sonuçlara yol açmaması için belediye olarak gerekli önlemleri aldıklarını söyleyen Dündar, vatandaşlardan da kişisel önlemlerini almalarını istedi.

Bursaspor.netBu haber 2000 kez okunmuştur.

DİĞER HABER BAŞLIKLARI
 >> 22.06.2020 12:48:38   TFF açıkladı; Aralarında Bursaspor yok!
 >> 19.03.2020 13:24:35   Bursaspor'da aidatlar değişti
 >> 19.03.2020 13:24:35   Özer Hurmacı'nın en hırçın sezon sonu
 >> 19.03.2020 13:24:35   TFF 1'inci Lig'de ilginç gol istatistiği
 >> 15.02.2020 17:45:03   Bursa’da ilginç koşu
 >> 21.01.2020 19:41:35   Bursaspor'da futbolculardan forma desteği!
 >> 06.01.2020 14:43:46   Yardım gecesi 1 Haziran'da tekrarlanacak
 >> 20.12.2019 15:58:35   ZTK Bursaspor: 2 Erzurumspor:1
 >> 14.12.2019 14:56:40   Akçalar'da yeşil beyaz okul
 >> 06.12.2019 15:28:11   ZTK Erzurumspor:4 Bursaspor:2
 >> 20.11.2019 18:10:13   Maç biletlerine indirim
 >> 14.10.2019 18:20:09   Basketbolda yeni heyecan Frutti Extra Bursaspor
 >> 04.10.2019 19:12:01   Uludağ İçecek'ten Bursaspor'a büyük destek!
 >> 02.10.2019 12:13:28   Bursaspor sms kampanyasından beklenen gelir elde edilemedi
 >> 25.09.2019 10:28:30   ZTK Muğlaspor:1 Bursaspor 3
 >> 07.09.2019 19:24:44   Timsah'ta kale yine yerli eldivenlere emanet
 >> 01.08.2019 15:48:13   Kombine satışlarında hüsranFLAŞ
Tüm Haberler
 
.
 Süper Lig Puan Durumu        
  Takım O G B M P
1 HATAYSPOR 28 15 8 5 53
2 B.B. ERZURUMSPOR 28 13 8 7 47
3 BURSASPOR 27 13 7 7 46
4 ADANA DEMİRSPOR 28 12 9 7 45
5 AKHİSARSPOR 28 12 9 7 45
6 ALTAY 28 11 10 7 43
7 FATİH KARAGÜMRÜK 28 11 10 7 43
8 ÜMRANİYESPOR 28 11 7 10 40

Tam  Liste »

.
Sponsorlar


    Bursaspor için internet üzerinde hazırlanmış ilk internet sitesi "Bursaspor. net" Grup ÇEYNÇ Tarafından Hazırlanmaktadır...
Sitenin alt yapısı ve yazılımı Profornet tarafından sağlanmaktadır.

[Bursaspor.Net, Bursaspor Futbol Kulübünün Resmi Sitesi Değildir]
[© 2005-2019 Bursaspor.Net.Tüm hakları saklıdır]